Šatky sú prítomné v ženskom šatníku už po celé generácie.  Azda mi dáte za pravdu, že takmer každá z nás má aspoň jednu. Je to veľmi praktická časť oblečenia, ktorá sa dá výborne využiť v módnom aspekte. Hodvábne šatky vám poslúžia hneď niekoľkými spôsobmi. Predpokladám, že nám všetkým ako prvé napadne uviazať si ju okolo krku. Nielen, že tým nadobúda estetickú funkciu, ale v chladných letných večeroch a v sychravých jesenných dňoch nás príjemne zahreje. Zo známych ženských ikon krásu šatky vedeli oceniť, napríklad Audrey Hepburn či Marilyn Monroe. Pokryli si ňou väčšiu časť vlasov a uviazali pod bradou na uzol. Nie je teda žiadnou novinkou, že sa tento šikovný kúsok dá využiť aj inak. V sfére módy sa predstavivosti medze nekladú.  Ak hľadáte výnimočný, netradičný a hlavne zaujímavý doplnok k bežnému outfitu, na slávnostné príležitosti, ako je svadba či narodeniny, hodvábne šatky od značky Aryonelle sú perfektné práve pre Vás.


Pri uväzovaní šatiek máte na výber hneď niekoľko možností. Dokážete vytvoriť spomínaný tradičný look, ktorý bol inšpirovaný okúzľujúcou Marilyn Monroe. Hodvábny doplnok Vám tak poslúži ako príjemná pokrývka hlavy počas slnečných či veterných dní. Môžete si ju uviazať pod bradou, ako to nosila diva z 50. rokoch 20. storočia, či si ju, naopak, nechať voľne spustenú a prichytenú sponkami, predovšetkým počas bezveterného počasia.

V letných dňoch, napríklad počas dovolenky pri mori, dokáže pestrá ručne maľované šatka vyzdvihnúť váš imidž dokonca aj v plavkách. Poslúži ako pôvabné zahalenie pliec počas večernej prechádzky na pláži, či ako ozdoba previazaním okolo pása. Využiť sa dá aj ako moderný náramok previazaním okolo ruky, pričom by šatka zároveň poslúžila ako záchranná prikrývka hlavy, pokiaľ nechcete brať so sebou na prechádzku klobúk.

Posledným tipom od nás je využiť šatku ako módny doplnok previazaním o ramienko kabelky. Či už by ste chceli oživiť kabelku, ktorú máte v šatníku dlhšie alebo chcete pridať na kráse tej novej, v oboch variantoch vám hodvábne šatky výborne poslúžia. Toto nápadité riešenie je vhodné použiť k jednoduchému oblečeniu namiesto šálu či šatky okolo krku.

Hodvábne šatky sú vhodné skutočne na každú príležitosť. Ponúkajú Vám nespočetne veľa možností ich nosenia, a tiež predstavujú okúzľujúci darček pre vašu rodinu a priateľov. Darujte im radosť, darujte im krásu. Kedy, ak nie teraz? Kedy, ak nie dnes?